Kryptonite atslēga “Mazajai Žiletei”

Jau pērkot riteni zināju, ka jaunam ritenim būs vajadzīga jauna, kārtīga atslēga. Sākšu ar to, ka – Visas slēdzenes ir atlaužamas, ja ir laiks un instrumenti. Neviena atslēga 100%-īgi nepasargā no zādzības, bet tā būtiski aizkavē un apgrūtina to. Svarīgi saprast, ka nepietiek tikai un vienīgi ar labu slēdzeni, būtībā riteņa drošību sastāda trīs faktori – 1. Ar kādu slēdzeni pieslēdz riteni? – U-turn, 2. Vieta kurā pieslēdz riteni? – Publiska vieta, vēlams zem novērošanas kamerām, 3.Cik ilgi atstāj riteni pieslēgtu?- Max. 15-30 min. – šie trīs faktori summējoties dod tev procentuāli lielāku iespēju netikt apzagtam, bet jāpatur prātā, ka profesionāļi, kuri ir iekārojuši tavu mantu to nozags pat tad, kad būsi maksimāli vadījies pēc iepriekš uzdotajiem jautājumiem. Slēdzene nav drošība, slēdzene ir varbūtība, % netik apzagtam, tieši tā arī to uztveru. Iespēju robežās vienmēr iesaku nest riteni visur sev līdzi un kā teica mans draugs, ja kādam no kafejnīcu, veikalu vai izklaižu vietām pret to ir iebildumi vienmēr iespējams savu naudu iztērēt tur, kur šādi iebildumi nav.
Saprotot, ka Kryptonite firmas ražotās atslēgas lielākoties starp riteņbraucējiem ir izvēle numur-viens metu aci arī es uz kādu no šīs firmas ražotajiem produktiem. Saprotot, ka Rīga nav Ņujorka un mana riteņa vērtība sasniedz dažus simtus ne tūkstošus €, manuprāt, labākā (price/performance) un man piemērotākā slēdzene ir Kryptonite Evolution series 4 Standart, ko pats ražotājs savā drošības skalā atzīmējis ar 8/10 ballēm. Kad izošņāju LV veikalos un interneta veikalos pieejamās cenas šim modelim (cena_1, cena_2) sapratu, ka vai nu visi veikali a) šo produktu iepērk no viena Baltijas lielā piegādātāja, b) ir ļoti solidarizējušies šī produkta cenu politikā. Nerakstītais likums, ko parasti uzsver saistībā ar drošības izmaksām ritenim – Summa, kuru tērē riteņa slēdzenei/ēm jābūt vismaz 10% no paša riteņa vērtības. Tā kā Mazā Žilete netuvu nemaksā 750€ sapratu, ka slēdzenes izmaksas kārtīgi jāsamazina. Šoreiz lieti noderēja “padzīvošanās” pa Ebay. Gala rezultāts: šī pati atslēga ar visu sūtīšanu uz LV izmaksāja apaļus 50€, 75€ vietā. Tādēļ, ja nu kāds apsver iegādāties šo, vai kādu citu modeli iesaku pameklēt to UK (vai citu valstu) Ebay’ā. Man, personīgi, ļoti laba sadarbība bija šo pārdevēju. Sūtijums laikā, korekti iepakots un bez jebkādiem “starpgadījumiem”. Pēc sūtijuma saņemšanas un izpakošanas redzam (2.bilde), ka komplektā ir pati slēdzene, trīs atslēgas, slēdzenes statīvs un seškante ar kuras palīdzību piestiprināt statīvu pie riteņa. Slēdzene tiešām ir smaga – 1.7kg, kas manu vieglo fiksīti padara par kārtīgu fiksi. Izvēlējos ērtāko vietu, kur piestiprināt slēdzeni, kur palīgā nāca zemāk pievienotais video.
[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=QqaqSG-lfGo” autohide=”0″ fs=”1″ iv_load_policy=”3″ rel=”0″ hd=”1″]
Galerijā redzams gala rezultāts. Ceru, ka slēdzene būtiski palielinās grūtības koeficientu zagļu acīs un varēšu riteni atstāt drošībā – tpfu, tpfu, tpfu (trīsreiz pārspļauj pār plecu).