Mans Slēpņošanas Aprīkojums (#geocaching)

Jau kādu laiku atpakaļ vēlējos ko jaunu ierakstīt savā blogā. Tikai nebija nekas TĀDS un arī slinkums bija pie vainas. Tad nu pāris dienas atpakaļ slēpņojot izdomāju, ka varētu uzrakstīt par to, ko ņemu līdzi un kā gatavojos slēpņošanai. Esmu to sācis relatīvi nesen tādēļ būtu interesanti dzirdēt, kas citiem geocacheriem somās un kabatās. Iespējams, ka kādam noderēs kāda ideja no manis uztaisītā saraksta. Tā tad ķeramies vērsim pie ragiem:

1. Easy GPS. Viss sagatavošanās process laikam sākas ar katra slēpņa koordināšu (un aprakstu) iegūšanu – GPX failu lejupielādi. Kad tas veiksmīgi izdarīts, tad šie faili tiek pārsūtīt manam primārajam GPS – Garmin GPSMap 60CSx izmantojot visnotaļ vienkāršo programmu “Easy GPS” (http://www.easygps.com/). Jautāsiet kādēļ pa taisno no geocaching.com nepārsūtu datus izmantojot funkciju “Send to My GPS”, tam ir trīs iemesli – a) Noklusēti izmantojot “Send to My GPS” funkciju manā GPS uztvērējā slēpnis tiek saglabāts pēc slēpņa GC koda un sadaļā piezīmes tiek ierakstīts slēpņa vārds, taču izmantojot “Easy GPS” slēpnis tiek saglabāts pēc slēpņa vārda un sadaļā piezīmes tiek saglabāts slēpņa hints, b) Par cik manam GPS uztvērējam nav “Paperless” funkcija, tad šo funkciju nodrošinu izmantojot manu sekundāro GPS – mobilo telefonu Nokia E52, kuram ir aplikācija, kas nodrošina to, šai aplikācijai nepieciešams jau iepriekš minētie GPX faili, c) Ja mans primārais GPS kāda iemesla dēļ pārstāj darboties (saplīst, beidzas baterijas), tad saglabātos GPX failus varu izmantot, lai orientētos izmantojot iepriekš minēto tālruni.

2. Garmin GPSMap 60CSx. Laikam vissvarīgākais darba rīks ir primārais GPS uztvērējs. To ņemu līdzi ne tikai slēpņojot, bet arī dodoties kādā garākā pārbraucienā vai meklējot kādu konkrētu adresi galvaspilsētā. Jāsaka, ka šis aparāts pilda savas funkcijas godam. Atšķirībā no skārienjūtīgajiem aparātiem ar šo var ērti darboties arī ziemā, kad cimdi ir vitāli nepieciešami rokām, lai arī esmu tikai vienu touchscreenModeli testējis un kādu laiku gribējis pārdot šo aparātu, lai iegādātos kādu no Oregon sērijas modeļiem, nācu pie apskaidrības, ka man tas nav nepieciešams. Lai arī mans GPS ar četru krāsu (dzelteni pelēku, sarkani pelēku, zili pelēku un pelēki pelēku) ekrānu nav tik košs un izšķirtspēja ir krietni zemāka par, piemēram, iepriekš minētajiem Oregon modeļiem tam ir ilgāks darbības laiks tieši iepriekš minēto faktu dēļ. Var teikt šis modelis ir tāds kārtīgs “melnā darba” darītājs, viņam neinteresē – augstceltnes, koki, kalni vienmēr ir satelīta signāls +/-3 m. Bieži vien ieejot ēkās signāls joprojām saglabājas ar +/-11m stipru signālu. Man nebūtu problēma paņemt šo ierīci aiz melnās antenas (attēlā redzamās) un sākt iekaustīt zombijus, kuri līdz ar pasaules gala iesākšanos sāk visiem uzbrukt tieši tad, kad slēpņoju. Tik izturīgs ir šis modelis.

3. Nokia E52. Sekundārais GPS uztvērējs un “paperless” funkciju pildošais aparāts. Brīžos, kad nevaru iztikt tikai ar hintu, kas rakstīts Garminā un nepieciešama detalizētāka informācija par slēpni tiek likta lietā fantastiska symbian aplikācija “SmartGPX” (http://www.smartcaching.de/smartgpx.html). Aplikācija ir fantastiska un tai ir visas nepieciešamās funkcijas, neieslīgšu visās, jo tās ir daudz, tādēļ, ja jums ir (novecojis) uz symbian operētājsistēmas balstīts telefons tiešām iesaku šo ūber-kruto aplikāciju. Bez šīs aplikācijas lietoju arī “UTM Converter” (http://utmdata.blogspot.com/), kas spēj konvertēt populārākās koordināšu sistēmas no … uz …, lieti noder brīžos, kad parādās nestandarta koordināšu sistēma – WGS84 DDD MM.MMM. Vēl, protams, tiek lietotas “Ovi Kartes’” ar bezmaksas kartēm pēc izvēles. Vēl divas aplikācijas, kuras izmantoju ļoti reti – “UpCode” (http://www.upc.fi/en/upcode/), lai nolasītu QR kodus un “Flashlight” (http://store.ovi.com/content/76609?clickSource=search), lai brīžos, kad pie rokas nav lukturītis, bet nepieciešams kāds gaismas avots tālrunis godam pildītu šo funkciju.

4. Paraksts. Bildē redzams mans paraksts, kuru ielīmēju logbook’ā. Šo ideju paņēmu no vācu slēpņotājiem Islandē. Tur šādus uzkrītošus parakstus varēja pamanīt diezgan bieži. Tad nu arī es pēc kāda laika izdomāju, ka man šādu vajag, aizguvu dizainu no kādas internetā atrastas bildes, mazliet pieliku no sevis un tā izveidojās šis. Pirmie 100-mts paraksti bija uz parastām papīra lapām un tie bija ar līmlenti jāpielīmē pie logbook’iem, kas aizņēma salīdzinoši ilgu laiku kā arī bija jāņem papildus šķēres un līmlente mugursomā, tad nu pēc pirmo 100-ts slēpņu “iezīmēšanas” radās idejas, kad parakstus jāprintē uz līmpapīra. Tad nu nākamie 100-ts paraksti tika izveidoti uzprintējot tos uz iepriekš minētā materiāla, rezultāts ir ļoti labs. Ielogoties var ļoti ērti, paraksts ir košs un pamanāmas kā arī ērti lietojams. Protams “Micro” tipa slēpņos parakstus nelīmēju, jo viņi aizņem salīdzinoši lielu laukumu logbook’ā (3x5cm). Visi paraksti tiek turēti “stilizētā kārbiņā”, kuru ieguvu no atmiņas kartes iepakojuma, atlika tikai izgriezt, piededzināt stūrīšus un radās “parakstu maciņš”.

5. Rezerves akumulatori. Te laikam komentāri lieki, rezerves akumulatori vajadzīgi gan Garmin GPSMap 60CSx, gan fotoaparātam Sony Cybershoot DSC W330. Pašlaik vēl neesmu iegādājies Sanyo eneloop tipa baterijas, bet no lasītās informācijas saprotu, ka šī ir izvēle #1, ja runa iet par GPS uztvērējiem.

6. Fotoaparāts. Fotoaparāts kā jau fotoaparāts. Lieti noder multi-slēpņu posmu fotografēšanai, zemes slēpņu fotografēšanai un galvenokārt iemūžinot kādu skaistu dabasskatu, pašu slēpni, vai tā saturu.

7. Lukturītis. Nesen iegādājos šo rīku un tagad tas ceļo manā slēpņotāja somā. Neesam naivi, agrāk vai vēlāk tu izjūti nepieciešamību pēc mākslīga gaismas radītāja, vienalga vai tu slēpņo naktī, vai arī slēpnis atrodas kādā alā, tiltā, notekcaurulē vai tumšā caurumā. Lukturītis kā lukturītis… 3 AAA tipa baterijas un 51 LED gaismiņa, kas rada vidēju apgaismojumu. Viegls, ērts un atšķirībā no vairuma lukturīšiem izgatavots no alumīnija vai kāda vieglā metāla.

8. Cimdi. Atkārtošos, bet cimdi kā jau cimdi. Visur tur, kur roku bāzt bez cimdiem roka neceļas, vai nav ieteicams. Lieliski pilda savu funkciju. Pirkti “Depo” par latu ar santīmiem.

9. Viss pārējais. Pēdējā punktā ir viss tas, ko ēdu un dzeru. Parasti 0,5 L  ūdens pudelīte kāds našķis, piemēram, ananāss. Dažreiz kāds ābols vai šokolādes sieriņš. Principā kāds auglis vai kāds intensīvs, cukuru, saturošs produkts, kas ātri pārstrādājas ogļhidrātos un dod enerģiju slēpņot visu dienu. P.S. Gribēju vēl ielikt sava riteņa bildi, bet nu tas būtu pārāk garlaicīgi.

Kāda ir tava slēpņotāja mugursoma? Kas tajā ir labs un interesants? Varbūt ir kāda “must have” aplikācija vai programma datoram/tālrunim?