Mans Slēpņošanas Aprīkojums pēc diviem gadiem (#geocaching)

Pirmajā maijā apritēs divi gadi kopš mana pirmā bloga ieraksta, kurā stāstiju par to, kas man kā slēpņotājam kabatā un kā es to izmantoju. Nolēmu, ka ir pagājis pietiekami ilgs laiks un šis tas manā inventārā ir nomainījies. Tādēļ laiks atjaunotajai versijai.

Garmin Montana 650
Svarīgākais no instrumentiem – primārais GPS. Kādu laiku atpakaļ plānojot iegādāties jaunu GPS izvēlei par labu krita Garmin Montana 650. Lai arī izmēros stipri lielāks par Oregon sērijas navigācijas ierīcēm un bez Wherigo atbalsta visādi citādi ir galvas tiesu pārāk. Lielais (4″) un precīzais ekrāns nodrošina lielisku pārvietošanos pa karti. Kartes ielādes laiks pietuvinot/attālinot arī ir stipri ātrāks salīdzinot ar vecās sērijas Oregon’iem. Lai arī sākumā plastmasīgais korpuss nepārliecināja par šīs ierīces izturību laikam ejot un ierīcei krītot, atsitoties un peldot varu teikt, ka viegli šo ierīci nav iespējams nobeigt. Ļoti pozitīvs aspekts ir divu tipu enerģijas padeve – līdzi nāk akmulators, kurš ierīci spēj “pabarot” aptuveni 7-9 stundu robežās aktīvi slēpņojot. Savukārt otrais enerģijas padeves veids – 3xAA tipa baterijas dod iespēju pagarināt GPS darbības laiku vēl par 6-7 stundām. Kopumā esmu ļoti apmierināts un savienojot šo ierīci ar GSAK programmatūru rodas ļoti spēcīgs slēpņošanas instruments.

Samsung Galaxy S3
Sekundārais GPS, jeb “brīvdienu” GPS ir būtiska priekšrocība. Lai arī primārais GPS ir ļoti ērts, tas ikdienā nevienmēr tiek nēsāts līdzi. Gadījumiem, kad ātri nepieciešams noreaģēt (FTF :)) ļoti noder Samsung Galaxy S3 – salīdzinoši ar Nokia 6110 Navigator un Nokia E52 telefoniem, šī ierīce ātrāk pieslēdzas satelītiem, signāls ir spēcīgāks un GPS funkcija strādā precīzāk. Pieraduma pēc izmantoju C:Geo oficiālās aplikācijas vietā. C:Geo arī ir live map (Google Map) atbalsts, kas nav oficālajai aplikācijai.

GSAK
Jau iepriekš minētā programmatūra ar, kuras palīdzību var izdarīt visu. Visu? Jā, visu arī uztaisīt siermaizīti. Lai arī pirmajā brīdī tā liekas sarežģīta un nepārskatāma iemācoties ar to darboties slēpņu pārvaldīšana kļūst viegla, it sevišķi pie liela slēpņu skaita.

LED Lenser MT7
Pēc diezgan aizraujoša piedzīvojuma vētrainā naktī četratā dodoties pēc Ainažu mola slēpņa ar diviem švakiem lukturīšiem tika pasūtīts šis darba rīks. Maksāja ap 90$. Lukturītis tiek darbināts ar 4xAAA tipa baterijām. Darbības laiks ir precīzs specifikācijā norādītajam. Ļoti noder maināmā fokusa funkcija, kas dod iespēju raidīt ļoti spēcīgu gaismas staru tālumā, bet citās situācijās izkliedēt staru tuvumā tadejādi nosedzot lielu diamteru ar gaismas kūli. Vienīgais, būtiskais mīnuss – atstājot baterijas lukturītī nedēļas laikā mikroprocesors norij visu enerģiju un piemirstot par šo faktu tu vari atrasties situācijā, kur lukturītis strādā minūtes desmit un izbeidzas. Plānojot iegādāties profesionālu lukturīti iesaku kārtīgi papētīt šo lapu.

Zīmogi, Uzlīmes
Ejot laikam un saprotot, ka slēpņošana nebūs tikai viegla aizraušanās un plāno to darīt ilgtermiņā neapzināti (vai ļoti apzināti) piedomā pie sava tēla, rokraksta, jo slēpņošanas komūna Latvijā ir ļoti maza un visi vairāk vai mazāk viens otru pazīst. Tad kādēļ nelikt par sevi manīt ar kādu krāsainu uzlīmi, kuru ielīmē slēpņa logbookā?! Šo ideju aizņēmos no Islandes un joprojām man ir palikusi saujiņa uzlīmju, kuras retā reizē ielīmēju, lai logbooku padarītu mazliet krāsaināku. Jaunums, ko pavisam nesen radīju ir zīmogs, kuram var uzstādīt datumu. Tādejādi nošaujot ar vienu šāvienu divus zaķus – 1) sekundes laikā tiek parakstīts logbooks, kas sākotnēji liekas nenozīmīgs, bet saskaitot dienas (vai gada) laikā iztērēto laiku pielogojot atradumu ar roku saproti cik daudz laika esi ieekonomējis, 2) glīts zīmogs izceļas uz pārējo ar roku rakstīto parakstu fona, sīkums, bet patīkami. Vēl tikai piezīmēšu, ka ļoti kvalitatīvu un atsaucīgu sadarbību saņēmu no Rīgas Zīmogu Fabrikas, kurai tajā brīdī bija 30% atlaide zīmogu izgatavošanai.

Kāpšanas inventārs
Laikam ejot un prasībām augot tika iegādāts arī kāpšanas inventārs, kas nodrošina piekļūšanu vietās, kur bez spējas lidot tas nebūtu iespējams, jeb nebūtu pietiekami droši. Esmu iesācējs šajā ziņā un visai vāji orientējos, bet palēnām mācos.

Ekselences saldējumu kārba
Šī kārba manā mugursomā jau ir vairākus gadus, kas tajā atrodams? Dažādi sīkumi, kas nereti noder – fotofilmiņu konteineri, logbooki, ja nepieciešams kādu slēpni atjaunot. Silīcija gēls, kas uzsūc mitrumu. Vienreizējo galda piederumu komplekts, lieka pildspalva, TB, lieks bateriju komplekts un vēl šis tas. Tā teikt, viss tas, kas atsevišķi somā radītu haosu, bet kopā ērti un viegli atrodams.

Sanyo Eneloop baterijas
Kā pēdējo pieminēšanas vērto ekipējuma sastāvdaļu jāmin Sanyo firmas ražotos akmulatorus (AA, AAA tipa) un pašu lādētāju. No visām līdz šim izmēģinātajām vairākkārt lādējamajām baterijām (akmulatoriem) neviens ražotājs (akmulatoru sērija) nav devusi tik labu rezultātu kā šīs firmas ražotās. Viennozīmīgi iesaku. Tikai sūtot no Ebay uzmanīgi jāskatās cik daudz mAh ir akmulatoram. Piemēram, lētākie AAA tipa – 750mAh, taču ieteicams pirkt 1000 mAh.